25.11.2017 20:44 | comments0

В Україні сьогодні, 25 листопада, відзначають День пам'яті жертв голодоморів 1932-1933, 1921-1922 і 1946-1947 років. Це щорічний національний пам'ятний день, що припадає на четверту суботу листопада.

Жертви комуністичного режиму та Голодомор завжди в пам'яті українців

Незважаючи на те, що Голодомор своїм чорним крилом зачепив майже кожну українську сім’ю, офіційно цей день відзначається в Україні лише 10 років – з 2007-го.

28 листопада 2006 р. Верховна Рада України прийняла закон "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", яким визнала Голодомор геноцидом українського народу. Саме в ці роки голод був найстрашнішим - від нього, за різними даними, померли не менше 5 млн чоловік.

У 2007 році президент України Віктор Ющенко своїм указом визначив день вшанування пам’яті жертв голодоморів. З того часу в Україні офіційно відзначається День пам'яті жертв голоду в роки правління  комуністичного режиму.

В 2008 році Європарламент визнав Голодомор в Україні злочином проти людства і висловив своє співчуття українському народу. Визнають Голодомор в Україні злочином і 17 країн світу. Засуджують і вшановують пам'ять жертв цього злочину ще 9 країн.

Росія ж завжди заперечувала, не визнаючи сам факт масових смертей українців, а комуністичним режимом в роки СРСР факти голоду не тільки замовчувались, а навіть старанно приховувались.

Традиційно в День пам’яті громадяни України, чиї родичі загинули від голоду в 20-і та 30-і роки, відвідують поминальні богослужіння і покладають символічні горщики з зерном, колоски, квіти та ставлять свічки до пам'ятників усіх жертв голодоморів.

Нагадаємо, що Голодомор 1932—1933 років був найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти людства. Українські історики називають його спланованою акцією проти українського селянства, що мало за мету ліквідувати основу нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити їх протистояння радянській владі.

Головною причиною голодомору 1932—1933 рр. була цілеспрямована злочинна політика більшовицького керівництва. Адже, згідно архівних даних, навіть Сталін визнавав, що загальний урожай зерна в 1932 р. перевищував урожай 1931 р., тобто продуктів в ті часи не бракувало. Проте держава цілеспрямовано конфісковувала більшу їх частину, в т. ч. зерно, яке призначалося для насіннєвого, страхового і фуражного фондів. Це прирекло мільйони людей на смерть від голоду, який неможливо назвати інакше, як штучний.

Голод, що поширювався протягом 1932 р., набув найстрашнішої сили на початку 1933 року. За підрахунками дослідників, в Україні голодною смертю щодня помирало 25 тис. осіб, щогодини — 1 тис., щохвилини — 17 чоловік. Середня тривалість життя українців у 1933 році у чоловіків становила 7,3 років, в жінок — 10,9 років.

Залишившись без хліба, селяни їли траву, щурів, горобців, кісткову муку, кору дерев. Мали місце численні випадки канібалізму.

Відбувались конфіскації збіжжя селян, незважаючи на те, що з голоду вимирали цілі села. За вказівкою московських емісарів Вячеслава Молотова, Лазаря Каґановича, Павла Постишева, які керували хлібозаготівлею в Україні, коли хліба у селян не було, забирали сухарі, картоплю, сало, соління, тобто всі запаси їжі.

Очевидці тих подій стверджують, що траплялися випадки, коли вилучали навіть шкіряні речі, щоб їх не варили. Гори зерна та картоплі, зібрані на залізничних станціях для вивезення в Росію, нерідко гнили просто неба, але охорона не підпускала до них селян.

За різними даними, в ті часи від голоду загинуло від 4 до 7 млн людей, хоча деякі історики вказують про 10-11 млн загиблих.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: