07.01.2018 18:54 | comments0

Нардепи і дипломати заперечують слова польських високопосадовців про сотні тисяч біженців із України.

Заяви польських високопосадовців про українських біженців викликали резонанс в суспільстві

В.о. голови Комітету ВР із питань європейської інтеграції Марія Іонова порадила польським чиновникам не плутати біженців і трудових мігрантів.

"Нещодавні заяви прем'єр-міністра  Польщі  та інших високопосадовців про біженців є маніпулятивними. Біженцями свідомо називають громадян України, які через проблеми суто економічного характеру, а не політичні чи інші, виїхали на заробітки до Польщі.... Також серед тих, хто виїхав до сусідньої країни, є окремий сегмент громадян, котрі, будучи етнічними поляками, вирішили скористатися пропозицією польського уряду "про карту поляка" і переїхати на постійне місце проживання в Республіку Польща. Це їх вибір, але кількість цих громадян складає близько 1 тисячі, не більше, й це офіційна польська статистика", - написала Іонова у  Фейсбуці.

Також вона зазначила, що для неї є загадкою, для чого на темі "біженців" активно спекулює правляча польська партія "Право і Справедливість". 

"Можливо, такою відверто недружньою до України риторикою намагається вирішити власні проблеми в рамках ЄС, убезпечити Польщу від мігрантів і біженців з третіх країн, забезпечити захист від справжніх біженців з зон конфліктів на Близькому Сході, яких вона відмовляється приймати у себе як країна ЄС", - написала свої припущення в. о. голови профільного комітету. 

Вона констатувала, що йде відверте маніпулювання громадською думкою і як наслідок – загострення взаємин Польщі та України. На думку Іонової, тема "українських біженців" вигідна теперішній польській владі для маніпуляцій, в першу чергу, з інституціями ЄС. 

"Сподіваюсь, у подальшому наші партнери - польські політики будуть використовувати прийнятну термінологію міжнародного гуманітарного права й розрізняти біженців і трудових мігрантів. Я впевнена, що і українські, і польські ЗМІ можуть звернутись до офіційних міжнародних інституцій ООН щодо роз’яснення і тлумачення цих різних статусів", - підсумувала Іонова. 

Аналогічні твердження оприлюдені і на сторінці в ФБ Посольство Ураїни в Польщі.

"Упродовж 10 місяців 2017 року компетентними органами Польщі було надано статус біженця 56 громадянам України (у 2016 році – 32) та прийнято 175 рішень про надання українцям статусу особи, яка потребує додаткового захисту (у 2016 році було 64 таких рішення). При цьому, станом на 1 липня 2017 року дійсні дозволи на проживання в Польщі мало більше ніж 128 тис. громадян України (з них 79 осіб мали статус біженця)", - зазначають дипломати.

Водночас дані твердження викликали бурхливі обговорення в соцмережах теми біженців і мігрантів самими українцями. Основна думка більшості: люди дійсно їдуть в чужі краї і політикам потрібно не маніпулювати термінами, а робити все можливе для того, щоб з України не виїжджали її громадяни.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: