08.08.2017 16:17 | comments0

Зарплати гендиректора “Укрспецекспорту” Павла Букіна і голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва вразили українців: зарплатна нерівність між українцями майже в 500 і 1 000 разів.

Зарплати гендиректора “Укрспецекспорту” і голови правління НАК “Нафтогаз України” майже в 500 і 1000 разів більше пенсій 8 млн українців
Гендиректор "Укрспецекспорту" Павло Букін

Гендиректор "Укрспецекспорту" Павло Букін задекларував зарплатню розміром 1,1 млн грн.

Таку інформацію оприлюднили активісти Центру протидії корупції, про що написали у Твіттері.

Інформація із сайту електронних декларацій свідчить про те, що Букін не вперше отримує таку заробітну платню. У змінах до майнового стану від 02.08.2017 р. у Букіна вказана зарплата 1 099 785 грн.

"Укрспецекспорт" – держкомпанія, яка має монопольне право здійснювати експорт та імпорт продукції, послуг військового і подвійного призначення.

В січні 2017 року журналісти "ЕП" оприлюднили інформацію, що заробітна платня голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва перевищила 2 млн грн!

Найвищі оклади в Україні встановлені і для посадовців новостворених антикорупційних органів. Вони в рази перевищують оклади найвищого рівня державної служби — державного секретаря: 40-50 прожиткових мінімумів порівняно з 8-ма прожитковими мінімумами для державного секретаря.

В Україні реформу сектору державного управління почали два роки тому. У 2015 році Верховна Рада ухвалила закон "Про державну службу" та "Стратегію реформування державного управління України на 2016-2020 роки".

Цей закон відповідає європейським принципам держуправління та вирішує основні проблемні питання державної служби. Проте наразі система далека від досконалості.

Згідно інформації Центру економічної стратегії на основі нормативно-правових актів, держслужбовець - керівник відділу - має посадовий оклад 6 900 грн. Разом з надбавками та усіма виплатами він може отримати в середньому 15 тисяч гривень. Спеціаліст державного органу має посадовий оклад – 4 200 грн. Разом з надбавками такий спеціаліст може отримати 10 тисяч гривень, - говорять спеціалісти "Центру економічної стратегії" в своєму дослідженні, опублікованому в "ЕП".

Та навіть у межах одного відомства зарплати та надбавки працівників можуть дуже відрізнятися. Наприклад, фахівець відділу статистики, який за своїм статусом не є держслужбовцем, але працює в держустанові - висококваліфікований фахівець отримує 2 450 грн., інженер з вищою технічною освітою (теж не має статусу держслужбовця, працює в одній із центральних держустанов Києва) разом з надбавками отримує 3 100 грн.

Це демотивує працівників, бо вони не розуміють причин такої диспропорції.

В соцмережах обговорюють таку кричущу соціальну нерівність між українцями, вказуючи і на те, що такий підхід до оплати праці держслужбовців суперечить принципу рівнозначності оплати за однакову роботу.

Для порівняння: в Україні близько 12 млн пенсіонерів - людей, які все своє свідоме життя пропрацювали на державу Україна. І більшість з них - більше 8 млн осіб - отримують мінімальну пенсію в розмірі 1 312 гривень.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: