21.12.2017 23:59 | comments0

Усі 75 росіян зі складу Спільного центру по координації та контролю режиму припинення вогню на Донбасі виїхали з України.

Вихід 75 росіян зі складу СЦКК - це провал миротворчих зусиль

Російські офіцери, які входили до складу Спільного центру по координації та контролю режиму припинення вогню на Донбасі (СЦКК), виїхали з України.

"Оформлення проходило у пункті пропуску "Гоптівка", що на Харківщині. Під час оформлення був виявлений офіцер, підполковник, який відвідував тимчасово окупований Крим через закриті урядом України пункти пропуску", - написав 20 грудня помічник голови ДПСУ Олег Слободян у Facebook.

Напередодні в МЗС Росії заявили, що російські представники СЦКК залишать Україну 19 грудня через "напружену морально-психологічну обстановку".

За оцінками Генштабу України, це свідчить про те, що бойовики ОРДЛО можуть вдатися до агресивних наступальних дій по всій лінії зіткнення в районі проведення антитерористичної операції.

МЗС України висловило обурення одностороннім рішенням Російської Федерації про виведення 19 грудня військовослужбовців Збройних сил РФ зі складу СЦКК.

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що вихід російських офіцерів зі СЦКК має отримати належну оцінку з боку учасників мирних переговорів у Нормандському форматі (Франція, Німеччина, Україна та Росія). 

Представник України в робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук висловив думку, що діяльність СЦКК може припинитися. За його словами, крок російського керівництва з відкликання своїх військових зі складу СЦКК практично унеможливить забезпечення режиму тиші.

У Європі з тривогою сприйняли повідомлення про вихід російських представників зі складу Спільного центру координації та контролю за припиненням вогню.

Зокрема, у німецькому МЗС переконані, що СЦКК великою мірою сприяє роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі за дотриманням режиму припинення вогню на місцях, а також в розмінуванні, відновленні критичної інфраструктури.

Вихід з двостороннього СЦКК російських військових може мати "значні наслідки для цивільного населення в зоні конфлікту", - заявив 20 грудня на брифінгу представник МЗС ФРН Райнер Бройль.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: