19.06.2017 14:46 | comments0

Передача справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів від НАБУ до Генпрокуратури призведе до її "поховання", оскільки матеріали будуть долучені до ще більшої справі і "розчиняться" в ній, вважає фахівець СБУ.

В НАБУ говорять, що хвилювання Трепака щодо подальшої долі "чорної бухгалтерії ПР" не мають підгрунтя

Екс-перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак заявляє, що передача справи Генпрокуратурі під приводом приєднання до ще більшого справи про узурпацію влади екс-президентом України Віктором Януковичем виглядає як вдалий спосіб для НАБУ і САП "зняти" небажану проблемну справу і таким чином уникнути відповідальності за слабкі результати її річного розслідування.

"Разом з тим, на моє переконання, таке рішення призведе до "поховання" справи "чорної бухгалтерії" ПР. Треба розуміти, що його матеріали будуть залучені до величезного масиву ще більшої справи і "розчиняться" в ній - вони втратять процесуальну самостійність, і про "чорну бухгалтерію" ПР як таку можна буде забути", – написав Трепак у своїй статті для ZN.UA.

Він також вказує, що в багатьох випадках при передачі справи від одного органу іншому її розслідування фактично починається з нуля.

За словами Трепака, САП всупереч нормам КПК передає неуповноваженому органу справу про корупційні злочини, яка має розслідувати тільки НАБУ.

"Таким чином закладається правова "міна" під усю справу "чорної бухгалтерії" ПР, оскільки створюється реальний ризик визнання неприпустимими (незаконними) всіх доказів, отриманих слідчими ГПУ при розслідуванні фактів елітної корупції. Більше того, такі докази не можна буде використовувати і в справі про узурпацію влади Януковичем", – йдеться в статті.

Нагадаємо, 9 червня стало відомо, що САП призупинила розслідування по кримінальній справі проти голови ЦВК Михайла Охендовського за фактами можливого отримання ним коштів з "чорної каси" Партії регіонів. При цьому, інша частина матеріалів справи "чорної бухгалтерії" була передана за підслідністю в Департамент спецрозслідувань ГПУ.

Однак у НАБУ повідомили, що продовжать розслідування справи разом зі слідчими Генпрокуратури.

"Щодо рішення керівника САП передати матеріали справи за підслідністю до ГПУ: детективи НАБУ продовжать роботу над своїми напрацюваннями у складі спільної слідчої групи з департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури та сподіваються, що встановлені ними факти отримають належну правову оцінку. Слідча група у складі детективів НАБУ та працівників департаменту спецрозслідувань ГПУ була утворена ще минулого року з метою спільного дослідження записів  "чорної бухгалтерії Партії регіонів". Адже від початку розслідування стало зрозуміло, що ці записи мають доказове значення у розслідуванні проваджень за фактом узурпації влади Віктором Януковичем, трагічних подій під час Революції Гідності, підкупу суддів Конституційного Суду та інших епізодів, які команда Сергія Горбатюка розслідує протягом останніх трьох років. Національне антикорупційне бюро не бачить підстав для занепокоєння з боку САП в питанні перевірки достовірності підписів, так само як і щодо термінів давності записів в "амбарній книзі ПР", - заспокоїли в НАБУ, оприлюднив свою позицію щодо факту передачі документів в ГПУ на своєму сайті.

Як відомо, у травні минулого року Віктор Трепак передав НАБУ документи, що підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів ряду колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників. Ці документи назвали "чорною бухгалтерією Партії регіонів" з загальними виплатами на суму близько 2 мільярдів доларів.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: