18.01.2018 09:31 | comments0

Європарламент розкритикував агресивну російську пропаганду і дезінформацію та наголосив на необхідності більш активних дій в ЄС у протистоянні намаганням Кремля зруйнувати європейські цінності.

В Європарламенті обговорили протидію російській пропаганді

Про це йшлося на дебатах у Європарламенті щодо впливу російської пропаганди на країни Євросоюзу, які відбулись 17 січня у Страсбурзі..

"Ми побачили декілька прикладів російських намагань маніпулювати громадською думкою в ЄС та впливати на результати виборів упродовж попередніх декількох років. Навіть беручи до уваги, що Кремль не мав успіху значно дестабілізувати європейські демократичні процеси у 2017 році, ми повинні діяти негайно, щоб посилити стійкість ЄС щодо цих загроз, включаючи вибори до Європарламенту у 2019 році", - заявила представник політичної групи Європейської народної партії Сандра Калнієте.

"Кожний раз, маючи спокусу знову зблизитися з Росією, ми повинні знати ціну, яку за це треба заплатити", - відзначила депутат від Європейських консерваторів та реформістів Анна Фотига.

Вона додала, що такою ціною сьогодні можуть бути жертви серед українських дітей.

"Велика битва з дезінформацією, що вже йде, проходить на цифрових платформах. Але це битва, до якої ми ще погано підготовлені. Дезінформаційні і пропагандистські кампанії становлять загрозу для країн-членів. Нині настав час для європейських урядів усвідомити це", - відзначив депутат-"народник" Естебан Гонсалес Понс.

У свою чергу представник політичної групи Альянсу лібералів і демократів за Європу Петрас Ауштревічус наголосив, що кремлівська пропаганда поширюється усім континентом – від Владивостока до Лісабона.

"Відповіддю ЄС на цю гібридну війну не має бути "медійна поліція". Нашою відповіддю має бути ефективна медійна політика ЄС, захист ліберальної європейської демократії, наших основоположних цінностей та способу життя", - наголосив він.

Представник європейських зелених Ребека Хармс відзначила, що не лише російська пропагандистська система, але й російські політики працюють на створення розбіжностей та поляризації в Європі, на підрив демократичних дискусій та зміцнення євроскептицизму.

"Кремль систематично підтримує правих популістів, екстремістські партії та використовує їх для просування пропаганди в ЄС", - заявила вона.

Питання для обговорення в Європарламенті обрала фракція Європейської народної партії.

"Щомісяця одна з політичних фракцій має можливість сама вибрати актуальну тему для дебатів. Цього разу це зробила фракція EPP (European People's Party, Європейська народна партія - Ред.), яка обрала тему "Росія і вплив російської пропаганди в країнах Європейського Союзу", - повідомила офіційний представник Європарламенту Маржорі ван ден Бруке.

Як відомо, раніше міністри закордонних справ восьми країн Євросоюзу - Великої Британії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Хорватії, Чехії та Швеції - закликали посилити протидію пропаганді та дезінформації, які поширює Росія, та направили листа із відповідним закликом до верховного представника ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: