26.07.2017 18:49 | comments0

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан обіцяє підримку Варшаві, якщо їй загрожуватимуть санкції з боку Брюсселя через реформу правосуддя в Польщі.

Угорщина буде підтримувати Польщі у випадку санкцій з боку ЄС
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан

"Інквізиторський наступ" на Польщу з боку Єврокомісії ніколи не матиме успіху через те, що Угорщина "застосує всі законні можливості в рамках ЄС, щоб показати солідарність з Польщею", заявив прем'єр-міністр Віктор Орбан 22 липня під час телевізійної промови.

Нагадаємо, всупереч різкій критиці з боку Єврокомісії, правляча польська національно-консервативна партія "Право і справедливість" проводить реформу судової гілки влади. У Брюсселі застерігають, що ці реформи призведуть до цілковитої втрати незалежності судової гілки влади. Крім того, Єврокомісія погрожує вдатись до дисциплінарних заходів проти Польщі в разі, якщо президент підпише ухвалені суперечливі закони й ті набудуть чинності.

Санкції з боку Брюсселя загрожують Варшаві, зокрема, позбавленням права голосу в ЄС. Утім, таке рішення мають ухвалити одностайно всі решта країн-членів Євросоюзу. Угорський прем'єр, який сам нерідко ставав об'єктом різкої критики з боку Брюсселя через обмеження прав та свобод, раніше неодноразово наголошував, що не допустить санкцій проти Польщі.

Нагадаємо, 20 липня польський Сенат ухвалив суперечливий законопроект щодо судової реформи. Попри критику з боку ЄС і погрозу накладання санкцій, Сенат Польші слідом за Сеймом ухвалив законопроект про Верховний суд. Голосування відбулося вночі 22 липня. Обидві палати парламенту висловилися за реформу попри різку критику з боку Європейського Союзу та масові акції протесту - протестувати вийшли десятки тисяч поляків.

В свою чергу, президент Польщі Анджей Дуда 24 липня наклав вето на два (з трьох) законів, оскільки, за його словами, вони створюють прецедент надмірної влади Генпрокурора (одночасно міністра юстиції в Польщі) над судами, а також викликають надзвичайно значні емоції в суспільстві.

Частина політиків правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) не приховували свого розчарування рішенням президента з цього приводу, наголошуючи, що тим самим від відтягнув реформу судочинства, заплановау владою.

Як повідомлялось раніше, в травні цього року Польща висловила свою підтримку Угорщині (разом з якою вона входить до неформального об'єднання "Вишеградська група"), щодо її відмови приймати участь в програмі Євросоюзу по розподілу мігрантів.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: