07.07.2017 12:41 | comments0

Президент США Дональд Трамп під час свого виступу на площі Красиньського у польській столиці серед основних сучасних викликів безпеки для західних країн назвав агресію Росії і загрозу тероризму й екстремізму.

Трапм в Європі демонструє, що він не має проросійських поглядів
Догальд Трамп і Анджей Дуда. Польща

З відповідною заявою Дональд Трамп виступив у завершальній частині свого офіційного візиту до Республіки Польща.

"Ми закликаємо Росію припинити її дестабілізуючі дії в Україні та будь-де в іншому місці, а також її підтримку нищівних режимів, включаючи Сирію та Іран, і замість цього приєднатися до спільноти відповідальних країн у нашій боротьбі проти спільного ворога та захисту цивілізації", – заявив президент США 5 липня.

Він підкреслив, що сьогодні Захід зіткнувся з силою, "яка хоче випробувати нашу волю, підриває нашу довіру та кидає виклик нашим інтересам". Це, за його словами, включає необхідність вільного світу протистояти новим формам агресії, включаючи пропаганду, фінансові злочини та кібервійну.

Американський лідер також підкреслив, що західні країни зіткнулися з іншою руйнівною ідеологією, "яка прагне експортувати тероризм та екстремізм" по всьому світу.

"Америка та Європа постраждали від однієї терористичної атаки за іншою. Ми зупинимо це", - заявив глава Білого дому.

У цьому зв'язку він підкреслив єдність Північноатлантичного альянсу, а також готовність США слідувати принципу "один за всіх та всі за одного", закладеного в статті 5 Північноатлантичного договору.

"Для тих, хто критикує нашу жорстку позицію, я хотів би зазначити, що Сполучені Штати продемонстрували не лише на словах, але й своїми діями, що ми твердо підтримуємо п'яту статтю", - заявив Трамп.

Також він вкотре акцентував на необхідності для країн-членів НАТО збільшити свої внески у спільну оборону.

Після того, як Трамп взяв участь у саміті "Трьох морів", - саміті 12-ти країн, які мають інтереси в районах Балтійського, Адріатичного та Чорного морів, президент США разом із президентом Польщі Анджеєм Дудою дав прес-конференцію у Варшавському королівському замку.

Нагадаємо, Польща заявляла, що намагається стати менш енергозалежною від Росії, і минулого місяця в Польщу з Америки вже прибув перший танкер зі зрідженим природним газом.

Як відомо, президент США Дональд Трамп наразі перебуває у європейському турне, під час якого вже відбувся його візит до Польщі, участь у саміті "Трьох морів", а також візит до Німеччини, де Трамп приєднається до інших лідерів країн на саміті G-20, який розпочався сьогодні, 7 липня, у німецькому місті Гамбург.

Напередодні саміту G20 в Гамбурзі Дональд Трамп зустрівся з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Під час зустрічі вони обговорили ряд питань, в тому числі і виконання Мінських домовленостей.

"Лідери обговорили ряд пріоритетів у зовнішній політиці і політиці безпеки, включаючи активізацію реалізації Мінських угод, деескалацію конфлікту між Катаром і деякими країнами з Перської затоки і арабськими країнами і денуклеаризацію Корейського півострова", - йдеться в повідомленні прес-служби Білого дому.

Повідомляється, що після саміту країн "Великої двадцятки", в рамках якого президент США Дональд Трамп вперше зустрінеться з президентом Росії Володимиром Путіним, американський лідер може відвідати ще й Словенію.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: