12.01.2018 11:56 | comments0

Ленінський райсуд Харкова перервав засідання у справі екс-мера Слов'янська Нелі Штепи: усі судді беруть самовідвід.

Судді не хочуть вести справу Нелі Штепи: уся колегія взяла самовідвід

"Засідання суду перервалося, оскільки на самому початку троє членів суддівської колегії – Шрамко (голова), Бондаренко та Гринчук - узяли самовідвід. Як причину названо тиск з боку прокуратури, у зв'язку з чим судді мають намір звернутися у  Вищу раду правосуддя України", - повідомив адвокат Штепи - Олександр Тананакін.

"Колегія суддів ухвалила: відвести суддів Шрамко, Бондаренко, Гринчук від участі в розгляді кримінального провадження із обвинувачення Штепи у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.110, ч.1 ст.258-3 Кримінального кодексу України", - йдеться в постанові, оголошеному головуючою суддею Людмилою Шрамко 11 січня.

Вказується, що судді заявили самовідвід посилаючись на наявність обставин, які в об'єктивного спостерігача можуть викликати сумнів у їхній неупередженості, а саме - проведення досудового розслідування прокуратурою Харківської області в кримінальному провадженні за ч.3 ст.368, ч.2 ст. 375 Кримінального кодексу України за фактом отримання суддями неправомірної вигоди за винесення завідомо неправосудного судового рішення під час розгляду судового провадження у справі щодо Штепи.

Нагадаємо, 9 січня на засіданні Ленінського райсуду головуючий судової колегії Людмила Шрамко оголосила, що суд переноситься на 11 січня через неявку двох із трьох суддів: один із них виявився хворим, другий - зайнятий в іншому судовому процесі.

Неля Штепа прибула до Харкова на суд зі Слов'янська 19 грудня 2017 року, де вона знаходиться під цілодобовим домашнім арештом з електронним браслетом, і відмовилась заходити до будівлі суду із-за погроз активістів "Національного корпусу", які знаходились в той час у дворі суду. Один із активістів ніби-то крикнув, що потрібно кинути в Штепу гранату.

Двоє полійцейських, які вийшли до Штепи та її адвоката із будівлі суду, визнали, що їх занадто мало, щоб забезпечити безпеку підсудної. В результаті Штепа поїхала, а суддя переніс засідання у справі на 9 січня 2018.

За словами адвоката Олександра Шадріна, його скарга слідчому судді Ленінського райсуду Харкова на бездіяльність поліції у зв'язку із погрозами вбивства на адресу Штепи, прийнята і оформлена відповідним чином.

Як відомо, 15 листопада Ленінський райсуд Харкова переніс засідання через те, що відразу двоє суддів, призначені для розгляду справи екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, заявили про самовідвід. Суд їм відмовив. Почувши про самовідвід, Штепа, за словами адвоката, розплакалася і "сказала, що хвора і може не дожити до закінчення судового розгляду".

Суд продовжив для Штепи домашній цілодобовий арешт з електронним браслетом до 13 січня 2018 року, хоча захист просив зняти арешт в нічний час.

Штепу було затримано 11 липня 2014 року. На суді вона пояснювала, що закликала Путіна увійти до Слов'янська під погрозами, які вчиняли терористи, розповідала, що в полоні у терористів її били, а інтерв'ю для російських видань зроблені "під дулом автомата".

Штефі загрожує довічний термін ув'язнення.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: