09.12.2017 23:30 | comments0

9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією.

Сьогодні - Міжнародний день боротьби з корупцією

Про корупцію сьогодні говорять багато. Закон України «Про запобігання корупції» дає чітке визначення цьому явищу. Суть його досить проста – це протиправне використання службових повноважень. Закон відповідає і на основні питання щодо корупційних діянь. Звісно, їх можна доповнювати, але важливо інше: для боротьби з цим ганебних явищем в українських правоохоронних органів є всі законодавчі можливості і інструменти, створені спеціальні органи - НАБУ, САП, НАЗК, але карають за корупційні діяння переважно на рівні місцевих чиновників. Тому що для застосування усіх інструментів не вистачає політичної волі.

Для того, щоб побороти корупцію, потрібно розуміти і причини її виникнення. Вони прості: якщо вище політичне керівництво не займається корупцією, то її немає ані в нижчих органах влади, ані у правоохоронній сфері.

Корупція не є чимось незмінним, вона живе і розвивається одночасно з розвитком держави і самої епохи, набуває нових ознак і вимірів, і потребує відповідного адекватного і до того ж різноформатного скоординованого реагування з боку суспільства.

Важливо і те, що сьогодні увесь світ стикається з поки що неусвідомленим фактом тотальної світової корупції, яка огортає своїм павутинням не лише окремих високопосадових осіб, а цілі управлінські кластери.

Нагадаємо, що Міжнародний день боротьби з корупцією був заснований в зв’язку з тим, що 9 грудня 2003 р. в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, прийнята Генеральною асамблеєю 1 листопада 2003 року. 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності, як міжнародний правовий документ, обов'язковий до її виконання сторонами. Документ зобов’язує держави, які підписали його, оголосити карним злочином хабарі, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів. Відповідно до одного з положень Конвенції, необхідно повертати кошти до тієї країни, звідки вони надійшли в результаті корупції.

На кінець 2009 Конвенцію підписали близько 140 держав і близько 80 — ратифікували. Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року.

Цей документ особливо важливий для країн, де корумпованість всіх структур завдає шкоди національному добробуту. Серед таких країн і Україна.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: