07.04.2018 14:13 | comments0

У СБУ пообіцяли врахувати зауваження громадських об’єднань у службовій діяльності відповідних підрозділів Служби безпеки України.

СБУ відреагувала на протести ГО, які виступили проти технічних засобів стеження у інтернет-провайдерів

Про це повідомила Ірина Чулівська - виконавча директорка ГО "Лабораторія цифрової безпеки", одного з підписантів відповідної заяви 14 громадських організацій.

"Повідомляємо, що зауваження вищезазначених громадських об’єднань до проекту Постанови Кабінету Міністрів України "Про реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" будуть враховані у службовій діяльності відповідних підрозділів Служби безпеки України", - йдеться у відповіді СБУ на звернення громадських активістів.

Інші адресати звернення - НКРЗІ, Держспецзв'язку, Кабмін – на нього не відреагували.

Нагадаємо, 27 лютого 2018 року низка громадських організацій виступила проти встановлення спецслужбами будь-яких технічних засобів стеження в інтернет-провайдерів та просила відкликати проект Постанови Кабміну, яка має урегулювати технічну перевірку блокувань сайтів із санкційного списку. Відповідну заяву підписали 14 організацій.

Як відомо, 20 лютого Нацкомісія з регулювання сфери зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) погодила проект Постанови Кабміну, яка має урегулювати технічну перевірку блокувань сайтів з санкційного списку. В проекті, зокрема, передбачено "забезпечити придбання технічних засобів... для моніторингу стану припинення надання послуг з доступу до інформаційних ресурсів…" і Держслужбі спецзв’язку спільно з СБУ "встановити технічні засоби на телекомунікаційних мережах".

Громадські організації вважають, що встановлення відповідних засобів стеження призведе до надмірного контролю та втручання у роботу інтернету з боку правоохоронних та контролюючих органів і, як наслідок, "впровадження російських репресивних практик масового контролю інтернету". 

Представники організацій зазначали, що у сучасному світі обмеження доступу до сайтів не є ефективним з технологічної точки зору рішенням та зауважували, що контролюючі органи досі не оприлюднили жодного опису технічних характеристик такого обладнання.

ГО вимагали відкликати проект Постанови та діяти в межах своїх повноважень з дотриманням міжнародного та національного законодавства щодо захисту прав людини.

На термінологічні та законодавчі неточності в проекті постанови також звертала увагу Інтернет асоціація України.

Як відомо, 15 травня 2017 року Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", які передбачають блокування Mail.ru, "Яндекса", соцмереж "ВКонтакте" та "Одноклассники". Крім того, суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження.

17 травня після офіційної публікації указ набув чинності, й інтернет-провайдери почали обмежувати доступ до вказаних в указі ресурсів.

Наприкінці травня 2017 року заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін повідомив "Детектору медіа", що Експертна рада МІП передала СБУ список із 20 інтернет-ресурсів з антиукраїнським контентом, які можуть бути заблоковані згідно з Доктриною інформаційної безпеки України. Але список не розголошувався.

19 червня Міністерство інформаційної політики оприлюднило перелік сайтів, переданий до СБУ для можливого блокування. До переліку потрапили 20 інтернет-ресурсів: rusvesna.su, rusnext.ru, news-front.info, novorosinform.org, nahnews.org, antifashist.com, antimaydan.info, lug-info.com, novorossia.today, comitet.su, novoross.info, freedom.kiev.ua, politnavigator.net, odnarodyna.org, zasssr.info, ruspravda.info, on-line.lg.ua, ruscrimea.ru, c-pravda.ru, 1tvcrimea.ru.

У березні 2017 року міністр інформаційної політики Юрій Стець повідомив "Детектору медіа", що антиукраїнські сайти має закривати суд за результатами моніторингу МІПу та аналізу СБУ й Експертної ради.

По матеріалах "Детектор медіа".

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: