14.01.2018 13:00 | comments0

Міністр фінансів України Олександр Данилюк не хоче політизувати процес повернення грошей колишніх власників ПриватБанку, назвавши питання юридичним, за яке несуть відповідальність правоохоронці.

Проблеми Приватбанку мають розгребти правоохоронці і чех Крумханзл
Петро Крумханзл

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що не хоче політизувати процес конфіскації "грошей Януковича" і повернення грошей колишніх власників ПриватБанку.

Відповідаючи на запитання, чи матиме Україна якісь додаткові джерела фінансових вливань у відсутності траншу МВФ, як наприклад від конфіскації "грошей Януковича" чи повернення грошей колишніх власників ПриватБанку, міністр О.Данилюк сказав, що "це не зовсім є альтернативою...".

"Я не хочу політизувати цей процес, бо зараз справи знаходяться в судах. І це вже питання юридичне. Це має бути відпрацьоване нашими правоохоронними органами і юристами, які найняті, і банками, і урядами, Нацбанком", - додав він, відповідаючи на питання кореспонденту  Голосу Америки, коли гроші можуть бути повернуті у країну.

Нагадаємо, 19 грудня Високий Суд Англії  видав наказ про всесвітній арешт активів Іоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, інших на суму понад 2,5 млрд дол США.

В свою чергу, Коломойський подав позов до НБУ, Міністерству фінансів, Приватбанку, Kroll Associates UK, AlixPartners Services UK LLP, Hogan Lovells International LLP, "Астерс Консалт" і "Астерс" про захист честі, гідності та ділової репутації і попросив визнати інформацію, яку поширила одеська телекомпанія "АРС" 21 грудня 2016 року, такою, що не відповідає дійсності.

І суд задовольнив позов Коломойського. Також суд наклав заборону на надання будь-яких коментарів юристами і консультантами Приватбанку до моменту вирішення спору в суді. Таким чином юристи не можуть діяти в в інтересах НБУ, Приватбанку, Мінфіну в Україні та за кордоном, якщо вони якимось чином зачіпають інтереси Коломойського, - йдеться в матеріалах суду від 4 січня 2018 р.

Всім відповідачам за позовом суд заборонив розголошувати, вказувати і здійснювати будь-які інші дії з персональними даними олігарха Коломойського.

Також нагадаємо, раніше Солом'янський районний суд Києва за позовом Коломойського заборонив компаніям, які розслідували виведення коштів з Приватбанку перед націоналізацією, здійснювати будь-яку діяльність, яка стосується розслідування можливих шахрайських схем Приватбанку.

3 січня Солом'янський райсуд Києва розблокував проведення розслідування, у відповідь на що Коломойський подав апеляцію.

Як відомо, кілька днів тому, 10 січня, Наглядова рада Приватбанку призначила нового голову правління банку. Ним став чеський банкір Петро Крумханзл. Затвердити його кандидатуру ще має Нацбанк.

У Приватбанку називають цінним досвід Крумханзла на посаді члена правління з операційних питань у створеній урядом Австрії компанії з управління проблемними активами Heta Asset Resolution, де він відповідав за виділення непрацюючих активів в так званий "поганий банк".

Останній досвід роботи Петра Крумханзла був пов'язаний з ринком Китаю, де він обіймав посаду члена правління з операційних питань Home Credit, керував усіма операціями банку, в складі якого працювало більше 85 000 співробітників.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: