28.09.2017 00:16 | comments0

Президент Франції Еммануель Макрон у виступі перед студентами в паризькому університеті Сорбонна запропонував масштабну реформу Європейського Союзу до 2024 року.

Президент Франції Макрон хоче реформування ЄС

"Президент Франції вважає, що Єврозона потребує спільного бюджету та міністра фінансів, а ЄС варто створити спільні сили швидкого реагування та спільне агентство з надання притулку", - йдеться у публікації DW про виступ Еммануеля Макрона у вівторок, 26 вересня, перед студентами паризького університету Сорбонна.

За словами президента Франції, країни Єврозони потребують спільного бюджету для "фінансування спільних інвестицій та забезпечення стабільності в часи економічних потрясінь". Створення спільного бюджету передбачатиме і посаду міністра фінансів, а також парламентський нагляд на європейському рівні.

При цьому, зауважив Макрон, не йдеться про перенесення боргових тягарів окремих країн на інші, чого остерігаються в Німеччині, а також не про вирішення проблем окремих держав. Але такий крок, на думку президента Франції, дозволить "скоротити безробіття, від якого потерпає кожен п'ятий молодий європеєць".

Наповнювати бюджет президент Франції запропонував, зокрема, шляхом запровадження у всій Європі єдиного податку на фінансові операції, який вже існує у Франції та Великобританії.

"Давайте візьмемо цей податок і поширимо його на решту Європи", - заявив він, зазначивши, що кошти від цього податку мають йти на розвиток.

Ще одне джерело наповнення бюджету - оподаткування великих інтернет-компаній, які мають сплачувати податки в тих країнах, де заробляють гроші, а не де зареєстровані.

У сфері безпеки французський президент пропонує створити до початку наступного десятиліття спільні для Євросоюзу сили швидкого реагування та спільний оборонний бюджет, а також спільну доктрину.  Ще один напрям - створення спільних підрозділів цивільної оборони.

Макрон зазначив, що тільки об'єднана Європа зможе ефективно захищати зовнішні кордони та надавати притулок тим, хто цього потребує. Він запропонував створити загальноєвропейське агентство з надання притулку, яке прискорить та уніфікує відповідні процедури. Також Макрон вважає необхідним поступове створення спільної прикордонної служби. Крім того, Макрон запропонував запровадити стандартні ідентифікаційні документи для всього Євросоюзу.

Ще один важливий напрям реформи Євросоюзу, на думку президента Франції, - скорочення бюрократії.

"Ми потребуємо Європи, яка є простішою, транспарентнішою та менш забюрократизованою", - наголосив Макрон. Зокрема, він запропонував скоротити кількість членів Єврокомісії в перспективі до 15-ти, оскільки чинне правило, коли кожна країна делегує єврокомісара, "не має сенсу і не відображає суть Європейського проекту".

Під час виступу Еммануель Макрон закликав Німеччину підтримати його реформи. Він запропонував Німеччині "нове партнерство" та поставити за мету до 2024 року повністю інтегрувати ринки обох держав.

Крім того, Макрон вважає нинішню Європу "занадто слабкою, занадто повільною, дуже неефективною" та впевнений, що європейські народи повинні відтворити незалежну, єдину і демократичну Європу.

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон зазнав першої невдачі на виборах до Сенату, що відбулися в неділю, 24 вересня, - його партія "Вперед, республіко!" (LREM) може отримати менше місць, ніж очікувалося.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

 

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: