04.01.2018 12:30 | comments0

У Польщі не хочуть приймати біженців з усього світу і наголошують, що у них багато біженців з України і що українцям надають велику кількість офіційних дозволів на працевлаштування в Польщі.

Польща готова відстоювати свою позицію щодо мігрантів в суді ЄС і наголошує, що у них і так 1,5 млн українців

“Якщо йдеться про громадян України, то видаємо їм 85% дозволів на роботу і реєструємо 95% заяв (про намір працевлаштування)”, - заявила 3 січня міністр соціальної політики Польщі Елжбета Рафальська під час прес-конференції.

За її словами, окрім українців у Польщі найбільше працевлаштовано громадян Білорусі, Молдови, Індії, Непалу, Туреччини, Вірменії, Китаю та В’єтнаму.

Загалом на кінець 2017 року в усіх воєводствах Польщі видано близько 250 тис. дозволів на роботу для іноземців з країн, які не входять до Євросоюзу.

Рафальська повідомила, що участь іноземців у польському ринку праці на сьогодні становить від 2,5% до 5%. Найчастіше вони працюють у сільському господарстві, будівництві, на промисловому виробництві, транспорті, у торгівлі, гастрономії і домашніх господарствах.

В свою чергу голова Ради Міністрів Польщі Матеуш Моравецький під час спільної прес-конференції з главою угорського уряду Віктором Орбаном у Будапешті підкреслив, що останнім часом Польща прийняла 1,5 мільйона українців, з яких кілька десятків тисяч - з територій воєних дій.

“Ми прийняли 1,5 млн українців, при цьому значна частина з них - це люди, які втекли з територій, де тривають бойові дії – з  Донбасу. Оцінюємо, що принаймні кілька десятків тисяч - це люди, які втекли з цих територій”, - наголосив Моравецький, додаючи, що Польща докладає значних зусиль до послаблення міграційного тиску на сході Європи.

Він зазначив, що позиція Польщі і Угорщини вже декілька років не змінюється: національні країни повинні самостійно вирішувати, кого до себе приймати, а кого ні, і що необхідно надавати допомогу у місцях конфліктів, а не приймати біженців у Європі.

Нагадаємо, що на початку грудня Єврокомісія повідомила, що подає скаргу до суду ЄС на Польщу, Чехію та Угорщину за відмову приймати на своїх територіях біженців.

На це офіційна Варшава відповіла, що вона й надалі не погоджуватиметься приймати біженців і готова відстоювати свою позицію в суді.

Як відомо, ліберальний польський уряд Еви Копач у вересні 2015 року зобов'язався прийняти близько 7 тисяч мігрантів з півдня. Після перемоги на виборах в листопаді того ж року правоконсервативної партії PiS, новосформований уряд Беати Шидло відмовився виконувати рішення попередників з міркувань безпеки.

Також нагадаємо, що з 1 січня у Польщі запроваджено нові правила сезонного працевлаштування іноземців. Зокрема, працедавці зобов'язані інформувати відповідні державні органи про всі зміни щодо працевлаштування громадян України, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та Росії, які користуються спрощеною процедурою доступу до польського ринку праці.

Змінами передбачається, що поряд із дозволами на працю, які видаються воєводами на три роки, запроваджуються дозволи на сезонну працю, які видаватимуться на дев'ять місяців упродовж календарного року.

Нове законодавство також передбачає створення реєстру праці іноземців, в якому буде інформація щодо класичних дозволів на працю, дозволів на сезонну працю, заяв про наміри працевлаштування іноземців, а також інформація місцевих органів влади щодо кадрових проблем на локальному ринку праці.

Запроваджується також плата у розмірі 30 злотих (близько 240 грн) за реєстрацію заяви працедавця про потребу працевлаштування іноземців.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: