14.07.2017 16:45 | comments0

Президент Європейської ради Дональд Туск передав Президенту України Петру Порошенку ратифіковану Угоду про Асоціацію з ЄС не відповівши на питання щодо змісту підсумкової заяви XIX саміту.

Підсумки самміту Україна-ЄС: ратифікована угода про Асоціацію і відсутність підсумкової заяви

Президент Європейської ради Дональд Туск передав Президенту України Петру Порошенку ратифіковану Угоду про Асоціацію з ЄС.

Церемонія відбулась на брифінгу 13 липня за підсумками ХІХ саміту Україна-Європейський Союз.

"Я хочу скористатися можливістю передати вам цей документ - це остаточно ратифікована ЄС угода про нашу Асоціацію", - сказав Туск.

Президент Європейської ради підтвердив, що Європейський Союз визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір.

"Найважливіша частина найважливішого документа - це Угода про асоціацію. Це не гасла. Після того, як було прийнято всі рішення, після того, як було укладено Угоду про асоціацію та ЗВТ - це наша нова реальність. Я просто цитую те, що було сказано: Європейський Союз визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір", - сказав Туск.

Президент України Петро Порошенко, у свою чергу, відзначив, що головний документ, який характеризує співпрацю України і ЄС - це Угода про Асоціацію. Він підкреслив, що всі формулювання, які задовольняють Україну і які задовольняють Європейський Союз, відображені в документі який нарешті ратифікований і за декілька тижнів набере чинності.

"Україна не піде ні на які компроміси щодо наших європейських планів, які зафіксовані в Угоді про Асоціацію", - підкреслив Порошенко.

Проте найбільшою загрозою для України Туск назвав наші внутрішні конфлікти.

"Дозвольте мені, як вашому другу, висловити одну думку. Сьогодні ми ясно бачимо, що зовнішньому ворогу вас не здолати. Ви занадто сильні. Але ви можете зазнати поразки від самих себе. Саме тому ви маєте будь-що зберігати свою єдність і уникати внутрішніх конфліктів, як чуми", - наголосив президент Європейської ради у вступному слові на саміті Україна-ЄС у четвер, 13 липня, у Києві.

Туск також зазначив, що, незважаючи на багато досягнень, Україна пройшла лише половину шляху.

"Я переконаний, якщо ви й надалі будете такими рішучими, хоробрими та послідовними, яким ви були тоді на Майдані Незалежності, якими ви є під час битви за цілісність і гідність України, якщо ви можете витримати складність реформ та не здатися, тоді ви втілите свої мрії та досягнете своїх цілей", - звернувся Туск до українського народу.

Як відомо, 12-13 липня 2017 р. в Києві пройшов XIX самміт Україна-Європейський Союз. У складі делегації від Євросоюзу були президент Ради ЄС Дональд Туск, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. У саміті також взяли участь члени уряду України та члени Європейської Комісії.

За результатами саміту не було прийнято традиційної для таких заходів спільної заяви, в якій сторони декларують подальші плани щодо співпраці. Президент країни Петро Порошенко в присутності лідерів ЄС кілька разів підкреслював європейські прагнення країни і пропонував скласти "дорожню карту" інтеграції України в ЄС, але прямої відповіді від своїх європейських колег не отримав.

Глава Європейської ради Дональд Туск лише підкреслив, що головним документом у відносинах сторін залишається угоду про асоціацію, яка набуде чинності з 1 вересня.

Однак спільну заяву за підсумками саміту сторони так і не прийняли.

На підсумковій прес-конференції на пряме запитання журналістів про те, чи є підсумкова заява і чи є в ній згадка про євроінтеграційні прагнення України, ні Дональд Туск, ні Жан-Клод Юнкер, який весь час підганяв спікерів словами "Я голодний!", не відповіли.

Натомість президент Ради ЄС зачитав тезу з преамбули Угоди про асоціацію.

"І це не слоган. В ній записано, що ЄС визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір", - заявив Туск, додавши, що підтримує це положення, але уточнивши, що цю заяву він робить від свого імені, а не від ЄС.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: