21.06.2017 15:49 | comments0

Керівник Консультативної місії ЄС (КМЄС) Кястутіс Ланчінскас розкритикував реформу ГПУ і повідомив, що реформування СБУ досі не схвалено Порошенко.

Місія ЄС критикує реформи ГПУ і говорить, що реформування СБУ влада досі не схвалила
Кястутіс Ланчінскас в Києві

В Європейському союзі не подобається, що Генпрокуратура України розпустила підрозділ, що опікувався реформами, а президент не реагує на пропозиції європейських партнерів про реформування СБУ.

Відповідні цитати керівника Консультативної місії ЄС (КМЄС) Кястутіса Ланчінскаса опублікувало брюссельське видання EUObserver, що спеціалізується на тематиці ЄС.

Зокрема, в місії вважають, що генеральний прокурор Юрій Луценко виявився "більше зацікавлений у полюванні на представників попереднього режиму, аніж у реформуванні прокуратури", - озвучує думку Ланчінскаса видання.

Також він повідомив, що до кінця поточного року ГПУ має намір скоротити кількість прокурорських співробітників з 18 до 10 тисяч, але "досі незрозуміло, як вони це робитимуть".

Занепокоєння місії викликає те, що генпрокурор розпустив департамент, що опікувався реформуванням відомства. Цей підрозділ відповідав також за співпрацю з КМЄС.

У місії "досі чекають на пояснення цього кроку", - каже Ланчінскас.

Керівник місії раніше критикував Генпрокуратуру, однак жорсткої критики досі не звучало.

Кястутіс Ланчінскас говорить, що у місії є питання і до Служби безпеки України. Видання наводить слова неназваного дипломата про те, що СБУ нині намагається тиснути на активістів і журналістів.

Керівник місії заявив, що "чув такі звинувачення", але не зміг підтвердити їх.

Ланчінскас розповів, що НАТО та ЄС спільно запропонували СБУ концепцію реформування.

"Серед іншого, мета реформи – зменшити рівень таких зловживань владою (з боку СБУ). Передбачається інтеграція СБУ із євроатлантичними структурами, служба має передати правоохоронну функцію та слідство іншим органам", - пояснив він.

Президент має схвалити запропоновану концепцію, але цього не відбувається.

"Ми досі чекаємо на відповідь", - повідомив Ланчінскас.

Нагадаємо, що Рада ЄС призначила Кястутіса Ланчінскаса, високопоставленого службовця литовської поліції, головою Консультативної місії ЄС в Україні 7 січня 2016 року.

Консультативна місія ЄС з реформування сектору цивільної безпеки (КМЄС Україна) офіційно почала працювати в Україні 1 грудня 2014 року. Мандат місії — надавати підтримку українським державним органам у реформі сектору цивільної безпеки.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: