05.07.2017 22:05 | comments0

У результаті гібридної війни Росія окупувала майже 43 тисячі квадратних кілометрів території України.

Майже 43 тисячі квадратних кілометрів території України сьогодні окуповані РФ

“Шокуючим наслідком неоголошеної війни проти України є окупація Кримського півострова та окремих районів Донецької та Луганської областей загальною площею майже 43 тисячі квадратних кілометрів”, – повідомив під час свого виступу на семінарі “Роуза-Рота” по темі “Безпека і стабільність в Україні і Чорноморському регіоні” перший заступник міністра оборони України Іван Руснак.

Як відомо, семінар “Роуза-Рота” наразі проходить в Києві і започатковує “Тиждень НАТО в Україні”. В ньому беруть участь делегація ПА НАТО та українські високопосадовці.

Повідомляється, що всього семінар зібрав чи не рекордну кількість учасників – понад 150 осіб з двох з половиною десятків держав-членів Альянсу, асоційованих членів Асамблеї, регіональних партнерів, а також представників міжнародних організацій, наукових кіл, громадянського суспільства, незалежних експертів.

Перший заступник керівника Міноборони України під час свого виступу на семінарі наголосив, що головний вплив на розвиток воєнно-політичної обстановки в регіоні здійснює "продовження Росією збройної агресії проти нашої держави, яка має на меті зрив процесу її європейської інтеграції, зміну української влади, а також повернення України під контроль Москви".

Зі слів першого заступника міістра, все це супроводжується активними інформаційними заходами збоку РФ "з виправдання своєї позиції та дискредитації України, а також цинічними заявами щодо невиконання Україною Мінських домовленостей". Зростає роль і невоєнних методів тиску з боку Росії на Україну, перш за все через політичний (дипломатичний), економічний та гуманітарний елементи.

Факти російської агресії на Донбасі розслідують три слідчо-оперативні групи ГПУ, Нацполіції та СБУ, - повідомив Руснак.

“З метою фіксації та розслідування фактів агресії Російської Федерації на сході України, а саме: злочинів, пов’язаних із обстрілами та інших злочинів цієї категорії у населених пунктах, промислових та інших об’єктах інфраструктури на території Донецької та Луганської областей, створено три слідчо-оперативні групи з прокурорсько-слідчих працівників Генеральної прокуратури, Національної поліції України та Служби безпеки України”, - сказав він.

Руснак наголосив, що на сході України зруйновано об’єкти енергетичної, транспортної, соціальної та інших інфраструктур, люди залишилися без робочих місць. За попередніми розрахунками, загальна сума прямих збитків України становить близько 50 млрд доларів. Близько 2,3 млн українців вимушені були залишити свої домівки.

Перший заступник керівника МОУ також підкреслив, що застосування стратегії “гібридної війни” проти України підтверджується діями Російської Федерації у ході окупації Криму та спроби реалізації проекту “Новоросія” на сході України.

“За змістом та послідовністю вони включали консолідацію проросійських сил, формування незаконних збройних формувань, організацію масових антиукраїнських заворушень, силове захоплення влади за допомогою регулярних Збройних Сил Російської Федерації, організацію на захоплених територіях псевдореферендумів з подальшою анексією-визнанням незалежності окупованих територій”, - додав він. 

Для довідки: Програма "Роуза-Рота" започаткована у 1990 р. тодішнім головою Парламентської асамблеї НАТО, сенатором Конгресу США Вільямом Ротом і конгресменом Чарльзом Роузом. Головним завданням програми є проведення семінарів, конференцій, інших форумів, пов’язаних із проблематикою країн Центральної та Східної Європи.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: