25.12.2017 15:13 | comments0

Завдяки рішенню Стокгольмського арбітражу Україна суттєво знизила суму, яку вона буде змушена сплатити Газпрому за газ, але кінцева сума буде відома після рішення щодо транзитного контракту, яке очікується у лютому 2018 року.

Коболєв зі своєю мільйонною зарплатнею хвалиться, що суд Стокгольма допоміг Україні трішки зекономити
Андрій Коболєв

"Всі вимоги Газпрому щодо пункту "бери або плати" за періоди від початку контракту до 2017 року трибунал визнав недійсними. Тобто, без відсотків це 45 млрд дол., які Газпром виставляв нам у вигляді рахунків, - Україна не повинна платити. Крім того, трибунал встановив нову ціну", - повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в інтерв'ю журналістам провласного "5 каналу".

За його словами, ціна на газ визначена за індикативом одного з європейських газових хабів.

"Вона кардинально нижча, ніж та ціна, яка була у контракті 2009 року авторства Юлії Тимошенко. Для порівняння, якби ми платили у квітні 2014 року за тією ціною, яка є у контракті, це було б 485 дол. Нова ціна становитиме 350 дол. У загальному вимірі економія за газ, який ми імпортували в 2014-2015 роках, дорівнює 1,8 млрд дол.", - сказав Коболєв.

Він нагадав, що ціна переглянута з квітня 2014 року, а не з 2011 року, як початково хотів Нафтогаз. 

"Нюанс в тому, що за газ 2014 року ми розрахувалися частково. Тобто, є заборгованість Нафтогазу перед Газпромом, яка була зафіксована на кінець 2014 року. Ця заборгованість є більшою, ніж сума компенсації, яку Газпром повинен нам повернути, зважаючи на перегляд ціни. Є позитивна різниця на користь Газпрому, але нині зарано говорити, скільки вона становить. Ми чекаємо транзитного контракту", - пояснив голова НАК.

Разом з тим, за його словами, Нафтогаз відтепер зобов'язаний у 2018-2019 роках закуповувати у Газпрому не більше 5 млрд кубометрів газу. 

"Це зафіксовані обсяги. Вони відповідають половині обсягів імпорту. Зважаючи, що ціна, яка буде застосовуватися у майбутньому, нижча від європейської, це означає, що нам вигідно закуповувати ці обсяги газу з точки зору ціни", - додав Коболєв.

Як повідомлялося, 22 грудня 2017 р. Нафтогаз заявив про перемогу у Стокгольмському арбітражі у справі щодо контракту на постачання газу по всіх спірних питаннях.

За даними компанії, арбітражний суд повністю відхилив вимоги Газпрома за положенням "бери або плати" на суму 56 млрд дол. 

Крім того, Нафтогаз добився зменшення майбутніх обов'язкових річних об'ємів більш ніж в 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

Водночас у російському Газпромі заявили, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма 22 грудня зобов'язав НАК "Нафтогаз України" сплатити на користь Газпрому суму простроченої заборгованості за постачання газу в розмірі 2,019 млрд доларів.

Як відомо, "Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

Як повідомлялось раніше, офіційна зарплатня керівника НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва в 2016 році зросла в 17,5 разів - на 18,218 млн гривень - до 19,323 млн гривень.

Відповідні дані містяться в декларації Коболєва за минулий рік. При цьому умови трудового контракту глави Нафтогазу і Колективний договір держкомпанії дозволяють істотно варіювати кінцевою сумою заробітної плати. Так, в додатковій угоді до трудового договору вказується, що крім посадового окладу (1,041 млн гривень). СЕО отримує щомісячну премію "на умовах і в розмірі відповідно до колективного договору підприємства".

Українські ЗМІ досліджували, що зарплата Коболєва перевищує 2 мільйони гривень в місяць, а сумарна винагорода глави Нафтогазу може досягати 3,123 млн гривень.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: