20.06.2017 16:55 | comments0

20 червня у світі відзначають Всесвітній день біженців. День людей, які змушені були залишити свою країну, дім, часто навіть сім’ю з обґрунтованих побоювань стати жертвами воєнних дій чи переслідувань.

Близько півтора мільйона українців стали біженцями

Намагаючись допомогти мільйонам біженців після Другої світової війни, у 1951 році було засновано Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Планувалося, що Управління проіснує три роки, виходячи з міркування, що невдовзі біженці адаптуються у суспільствах, які надають їм притулок, після чого був намір закрити організацію. Однак цього не сталося.

Права біженців та умови надання особам такого статусу закріплені у Конвенції про статус біженців 1951 р. та Протоколі до неї 1967 р. Україна приєдналася до цих міжнародних угод у 2002 році.

У 1975 році у світі нараховувалося близько 2,4 мільйона біженців. Через десять років їх стало 10,5 мільйонів, у 1995 році – 27,4 мільйона. На кінець 2016 року у світі налічувалося 65,6 мільйонів вимушено переміщених людей, у тому числі й українців. З початком російської агресії у Криму і на Донбасі до списку країн з найбільшою кількістю переселенців потрапила й Україна. Близько півтора мільйона людей виїхали з України шукати притулку за кордоном.

Це рекордний показник за всю історію спостережень ООН. Лідерами щодо кількості переселенців стали Ємен, Сирія та Ірак.

Згідно з даними Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб, за два останні роки в Україні 1 млн 65 тис. 727 осіб (станом на 01.02.2017 року) були змушені залишити свої домівки та стати внутрішніми переселенцями: 1 млн 42 тис. 904 людини з окупованих Донецької та Луганської областей та 22 353 осіб – з Криму.

“Станом на 19 червня 2017 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій, взято на облік 1 586 709 переселенців або 1 276 743 сім’ї з Донбасу і Криму”, – повідомило Міністерство соціальної політики.

Міжнародна допомога, надана на потреби українських переселенців, склала 600 мільйонів євро (200 млн у 2015 році і 400 млн – у 2016 році).

Українська влада також повідомляє про те, що з липня 2016 року кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні зменшилась більше ніж на 200 тисяч. У Міністерстві пояснюють це тим, що частина людей почала повертатись до місць свого постійного проживання. Однак, це явище не має масового характеру.

Так, за результатами звіту Національної системи моніторингу ситуації з внутрішньо переміщеними особами в Україні, складеного Міжнародною організацією з міграції і оприлюдненого 12 травня ц.р., чверть переселенців заявляють, що не хочуть повертатись на старе місце проживання. Воно й не дивно, бо хіба захоче людина повертатись туди, де іде війна чи правлять окупанти?

По матеріалам "ПАТРІОТ".

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: