31.10.2017 17:29 | comments0

Муфтій Духовного управління мусульман України "УММА" Саід Ісмагілов свідчить про те, Аміна Окуєва загинула шагідом, і просить посмертно дати їй звання Героя України.

Аміна Окуєва загинула шагідом - муфтій Духовного управління мусульман України

"Надішло підтвердження смерті нашої героїчної сестри-мусульманки Аміни Окуєвої. Вона героїчна жінка-воїн. Вона дуже старанна мусульманка, вона завжди молилась, дотримувалась посту, і відповідала височайшим моральним якостям, що притаманні віруючим! Вона захищала Україну, і не боялась смерті. Я свідчу про те, що вона загинула шагідом - мучеником, що віддав життя заради Аллага на шляху справедливості...", - написав в соцмережі Фейсбук муфтій Духовного управління мусульман України "УММА" Саід Ісмагілов.

Муфтій вважає, що Аміна Окуєва має стати прикладом для українських мусульман.

"Ми будемо за неї молитись, будемо любити її, пам'ятати її, і ставити її як приклад героїчної української мусульманки. Але важливо, щоб і в цьому житті зберігалась пам'ять про героїв. Тому я прошу, щоб  Аміні Окуєвій  посмертно дали звання Героя України. Я свідчу, що вона повністю гідна бути героєм нашої країни", - підкреслив Ісмагілов.

Як відомо, вчора ввечері, 30 жовтня, на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області була вбита чеченський доброволець Аміна Окуєва. Автомобіль, у якому була вона та її чоловік - Адам Осмаєв, розстріляли на залізничному переїзді.

Аміна Окуєва брала участь у Революції Гідності та у війні на Донбасі у складі батальйону "Київ-2".

Це був другий замах на подружжя. 1 червня 2017 року у Києві на Подолі кілер назвався французьким журналістом і запросив подружжя на зустріч, а потім у машині вистрілив в Адама – тоді Аміна вистрелила у відповідь.

За даними ЗМІ, людина, яка намагалася застрелити Осмаєва, є кілером на прізвисько "Дінго", який вбив охоронця президента Чечні - Рамзана Кадирова.

Нападнику на добровольців було оголошено підозру. 

Тоді Окуєва вважала, що напад на Осмаєва здійснив досвідчений кілер, якого готували в ФСБ або ГРУ РФ.

Нагадаємо, що у лютому 2012 року чоловіка Окуєвої - Адама Осмаєва затримували за підозрою у скоєнні вибуху в квартирі в Одесі. Слідчі органи України також підозрювали, що він разом зі спільником готував замах на президента Росії Володимира Путіна.

Осмаєва Україна вирішила не видавати Росії після відповідної рекомендації Європейського суду з прав людини.

У 2014-м Осмаєв очолював добровольчій батальйон імені Джохара Дудаєва, який воював на Донбасі.

Шагід (буквальний переклад з арабської "свідок") - у мусульман і православних арабів найчастіше вживається у сенсі "мученик за віру" в т.ч. і стосовно християнських мучеників.

Так само як і в мовах інших народів світу, в арабській мучениками (шагідами) називають загиблих під час війни, як невинно вбитих, так і загиблих під час визвольної (священної) війни (джихаду). В таких випадках про загиблих кажуть: "став шахідом", тобто "пав мученицькою смертю".

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: