24.05.2017 01:10 | comments0

Закон про українську мову на телебаченні набуде чинності через 4 місяці. Але цілий рік в Україні зможуть демонструвати телепередачі російською.

75% контенту телекомпаній мають транслюватись українською. Через рік

Російську мову лишають в ефірі ще на рік, - повідомила глава парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар журналістам у вівторок, 23 травня.

За її словами, вироблений в Україні російськомовний телевізійний продукт буде протягом одного року і 4 місяців зараховуватися в україномовну квоту для телеканалів.

"Закон (про квоти на українському телебаченні – Ред.) після підписання набуде чинності через 4 місяці. Але протягом року вироблені в Україні програми можуть зараховуватися в українську квоту, навіть якщо вони російською мовою, щоб канали могли перейти на українську мову", - пояснила Сюмар.

Як відомо, 23 травня Верховна Рада прийняла закон про те, що не менше 75% контенту телекомпаній мають транслювати українською мовою у кожному з проміжків часу: з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00.

Для телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення закон встановлює обов’язкову частку україномовного контенту на рівні 50%.

Ініціаторами законопроекту виступили Микола Княжицький та Вікторія Сюмар. У сесійній залі під час голосування були присутні відомі українські актори та режисери, які підтримали законопроект.

Закон передбачає, що всі фільми іноземною мовою в Україні повинні бути дубльовані або озвучені державною мовою, за винятком радянських фільмів. Таким чином, ці фільми не будуть перекладати на українську мову, проте їх і не будуть зараховувати в україномовну квоту для телеканалів.

Сюмар заявила, що на деяких депутатів перед голосуванням за закон про квоти на українському телебаченні намагалися чинити тиск.

За її словами, деякі парламентарії отримували смс-повідомлення із закликами не голосувати за ініціативу про квоти.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: