Политика
14.04.2018 12:50 | comments0

До виборів президента України залишилось менше року. Але передвиборча гонка вже почалась. Кого в цій боротьбі за головне крісло в країні будуть підтримувати українські олігархи?

Кого підтримуватимуть українські олігархи на виборах президента України

Найвливовіша п’ятірка активних гравців на будь-яких виборах виглядає так: Рінат Ахметов, Ігор Коломойський, Віктор Пінчук, Дмитро Фірташ та Петро Порошенко. Разом вони контролюють 9,5% ВВП усієї країни. Крім того, вони є власниками найвпливовіших медіа активів: рейтингових телеканалів – ТРК Україна, 1+1, ICTV та Інтер.

Ключовою фігурою майбутніх президентських виборів безперечно стане Петро Порошенко. Він унікальний кандидат, оскільки сам собі олігарх і звісно ж може підтримати себе і самостійно. Але і для більшості інших великих бізнесменів, він прийнятний кандидат. При Порошенко енергосектор, на якому діють підприємства Ахметова, отримав вигідні тарифи. Згадаймо хоча б про скандальну формулу "Роттердам+". Віктор Пінчук нічого не заробив, але і не втратив, - пише 24tv.ua.

Не є таємницею те, що олігарх Фірташ підтримує Юрія Бойка. Але якшо припустити перспективи перемоги Юлії Тимошенко, йому ближче все ж діючий президент Порошенко. Та і сам Бойко тепер вже не є фігурантом кримінальної справи по "вишкам Бойко". І потенційно зручний кандидат для другого туру.

Єдиний із олігархів, хто вже аж ніяк не буде підтримувати Порошенко – це Ігор Коломойський. Він втратив свій важливий бізнес-актив "Приватбанк" і почувається ображеним на нинішню владу. Тому ,скоріш за все, він буде підтримувати когось із опонентів президента. Можливо це буде Тимошенко. І йдеться не обов’язково про гроші. Юлію Володимирівну, ймовірно влаштує і те, що медіа Коломойського просто критикуватимуть президента.

Щодо самої Тимошенко, то у неї склалися досить конструктивні відносини із Віктором Пінчуком. Нещодавно вона з’являлась в ефірі телеканалу ICTV, що входить в медіа холдинг Пінчука. Крім того, у лютому цього року Тимошенко брала участь у Мюнхенській конференції безпеки. У рамках конференції відбулася закрита зустріч для друзів України, яку організовував Пінчук. Серед запрошених була і Тимошенко.

Але олігархи робитимуть ставки не лише на фаворитів – Порошенко чи Тимошенко, вони безперечно розглядатимуть і інші варіанти. По-перше, склад другого туру ще мало прогнозований, може статися різне. Тому вже зараз треба дивитися на політиків з першої десятки потенційних фаворитів, - вважає видання.

На даний час стало зрозумілим, що Ахметов вже визначився із своїм вибором. Підтримуваним ним кандидатом, окрім Порошенка, буде Олег Ляшко, лідер Радикальної партії. Ляшко часто приїжджає до Маріуполя, де знаходяться заводи Ахметова, проводить зустрічі із трудовими колективами.

У кінці лютого головою виконавчого комітету Радикальної партії став топ-менеджер міліардера – Юрій Зінченко, технічний директор Метінвесту. Головна мета – це все ж парламентські вибори. Ахметов, за рахунок Ляшка, має шанси збільшити свою квоту у Раді.

Коломойський спробує розкрутити проект шоумена Володимира Зеленського, керівника студії Квартал-95 і перетворити усю виборчу кампанію на фарс. Зеленський не стане президентом, але його партія "Слуга народу", при вдалій розкрутці, може потрапити до Ради.

Також Коломойський буде підтримувати кандидата від УКРОПу. Експерти прогнозують, що ним може стати позафракційний депутат Олександр Шевченко, співвласник гірськолижного курорту Буковель.

Інший олігарх - Пінчук також тяжіє до нових політичних зірок. Згадаємо хоча б те, що свого часу він запрошував спікером на усі свої заходи на той час ще молодого політика Арсенія Яценюка, який пізніше став прем’єр-міністром.

Тому, якщо лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук все ж таки прийме рішення брати участь у виборах, скоріш за все, він отримає медійну підтримку Пінчука.

Нинішна олігархічна модель має мало спільного із чесними виборчими кампаніями. Без медійної і організаційної підтримки, увірватися новим обличчям у політику буде складно. А олігархи роблять ставки на виборах, взявши на себе навантаження пітримувати того чи іншого кандидата, насамперед тому, що піклуються виключно про власні бізнес інтереси. Ахметову важливо мати контроль над регулятором, що визначає тарифи. Добре також мати лояльних людей в уряді, депутатські групи у Раді, своїх людей у держпідприємствах. Тоді інвестиції, вкладені у виборчі кампанії, неодмінно повернуться.

Хоча для деяких олігархів задача може бути і простішою – мінімізація ризиків, щоб нова влада їм не заважала працювати.

У будь-якому разі, виборча активність олігархів погіршує якість політики і заважає політичній конкуренції. Але щоб народ обрав країні нового (чи старого) керманича, суспільству його треба вигідно показати. Зустрічі з виборцями для політиків річ важлива. Але якщо той чи інший кандидат буде постійно з"являтись в різних телевізійних політичних ток-шоу, активно критикуючи чи коментуючи життя та майбутній розвиток країни - це може принести йому гарантований успіх на виборах. А тому, долю країни, як і раніше, все ще будуть визначати олігархи.

Ірина Морозова, по матеріалам ЗМІ.

Reportero.info - Новости Испании, новости Украины

Уважаемые читатели! Комментарии к материалам вы можете оставлять
на наших страницах в соцсетях в Facebook и вКонтакте.

Reportero - новости Испании, новости Украины на FB Reportero - новости Испании, новости Украины на VK

Погода

Погода
Погода в Киеве
Погода в Одессе
Погода во Львове
Погода в Харькове

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер:

влажн.:

давл.:

ветер: